AG Brokers Broker ubezpieczeń

Jak wybrać dobre ubezpieczenie floty firmowej?

Właściciele przedsiębiorstw świadczących usługi transportowe dysponują flotą pojazdów, które każdego dnia są poddawane eksploatacji, a co za tym idzie narażone na uszkodzenia. Właśnie dlatego, aby odpowiednio o nie zadbać należy wybrać dobre ubezpieczenie floty firmowej. Na co zwrócić uwagę i co powinno zawierać? Sprawdźmy!

Dobre ubezpieczenie floty firmowej – najważniejsze informacje

Obecnie Klienci mają do wyboru wiele różnorodnych polis, które w zależności od potrzeby można wzbogacić o dodatkowe usługi zapewniające jeszcze lepszą ochronę. O ile wybór takiej polisy dla właściciela jednego pojazdu nie jest problemem, to dla przedsiębiorcy posiadający służbową flotę stanowi sporą inwestycję. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby zoptymalizować koszty.

Ubezpieczenie floty firmowej – co powinno zawierać?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem są zazwyczaj dedykowane polisy, które pozwalają ubezpieczyć wszystkie pojazdy jako całość. Wybierając ofertę warto zwrócić uwagę na to, aby oprócz obowiązkowego OC posiadała ona również:

  • Pakiet AC (auto casco), pokrywający koszty naprawy, których nie uwzględnia OC.
  • Pakiet ASS (Assistance), zapewniający samochód zastępczy, ale również pomoc w drobnych awariach na trasie oraz holowanie.
  • Ubezpieczenie szyb, dodatkowo zwiększający ochronę pojazdów.
  • NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), gwarantujący wsparcie w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń.

Warto zwrócić uwagę również na to czy wybrana oferta obejmuje kompleksową obsługę administracyjną. Najczęściej, w jej ramach Klient otrzymuje swojego indywidualnego opiekuna floty firmowej. Do jego zadań należy pilnowanie terminów spłaty, ale także wyszukiwanie korzystnych dla Klienta rozwiązań oraz dostarczanie polis i dokumentów.

Dobrze dobrana polisa pozwala zadbać o bezpieczeństwo pojazdów i ochronić je przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, a jednocześnie zaoszczędzić, ponieważ koszt zbiorowego ubezpieczenia pojazdów w większości przypadków będzie bardziej opłacalny niż każdego z osobna.